پس از تهیه سمعک، سوالاتی برای هر خریدار مطرح می شود و آن هم مسئله ضمانت و تعمیرات یا همان خدمات پس از فروش سمعک است. لازم به ذکر است که یادآور شویم که کلینیک تجویز سمعک سینا، از آن دسته مراکزی است که علاوه بر فوش سمعک، وظیفه تعمیر سمعک و تضمین کارکرد آن و هم چنین بررسی عملکرد سمعک را به صورت مداوم  بر عهده دارد. ما در سمعک سینا تبریز، معتقدیم که فروش سمعک، پایان کار نیست. بلکه می بایست تعمیرات تخصصی سمعک برای هر نوع سمعک با قطعات فابریک بدست مجربترین پرسنل به بهترین صورت ممکن برای مراجعین محترم انجام یابد.

کلینیک شنوایی سنجی سینا تبریز مفتخر است که تعمیرات و خدمات پس از فروش سمعک را در سریع ترین زمان ممکن و کمترین هزینه به همشهریان عزیز ارائه میکند.

اما چه مشکلات و خرابی هایی برای سمعک رخ میدهد؟

  • گیر کردن باتری در سمعک
  • ترک برداشتن بدنه سمعک
  • ترک برداشتن تیوب قالب سمعک
  • مسدود شدن واکس گارد سمعک
  • شکسته شدن در باتری

برای افزایش طول عمر سمعک باید به نکات زیر توجه کرد:

  1. از باطری‌های استاندارد استفاده کنید.
  2. سمعک را در معرض رطوبت و محیط‌های پر از گرد و خاک و غبار قرار ندهید.
  3. سمعک را در معرض اشعه‌های MRI و سی تی اسکن و رادیولوژی قرار ندهید.
  4. مراقب باشید به سمعک آسیب فیزیکی وارد نشود.
  5. در سمعک‌های داخل گوشی مرتباً جلوی فیلتر سمعک را با برس و فرچه مخصوص تمیز کنید تا جرم گوش وارد بلند‌گونشود و در صورت لزوم فیلتر سمعک را تعویض کنید. تا نیاز به تعمیر سمعک پیش نیاید تعمیر سمعک ممکن است شامل تعویض رسیور(بلندگو) تعمیر و تعویض میکروفون و تعمیر و ترمیم پوسته سمعک تعمیر و ترمیم باطری سمعک تعمیر هوک و یا تعویض سیم کشی سمعک و یا تعویض آمپلی‌فایر شود.